Wusb 2017 Martigny Sveitsi

Lyhytkarvaiset urokset 
Baby-pennut

1. Alphofs Ludwig
(Maserati-Maximus vom Malinvern - Alphofs Goa)

Promising 2
2. Alphofs Django
(Maserati-Maximus vom Malinvern - Alphofs Goa)

Very promising 1

Lyhytkarvaiset urokset
Pentuluokka

3. Hummer Carpathian Saint's
(Nebukadnezar Van't Hof Ten Eynder - Ice Cream Transylvania Giant)

Very promising 1

Lyhytkarvaiset urokset 
Junioriluokka

5. Zoomorf's Herr Andersson
(Zoomorf's Celesto de Nemo - Ida-Zoomorf vom Messelstein

ERI 2
6. Zoomorf's Harry Potter
(Zoomorf's Celesto de Nemo - Ida-Zoomorf vom Messelstein

H
8. Risco du Grand St.Bernard
Face des Joly Monts de Villers - Hesta du Grand St. Bernard)

ERI 3
10. Etienne du Lion vom Chausseehaus
(Milan od Strazcu hor - Charlette la Fleur vom Chausseehaus)

EH 4
9. Ferruccio
(Quarto del Re Leone - Lisa vom Wingert)

H
11. Congo del Piccolo Paradiso
(Grillo de la Ferme Dubarry - Clara)

ERI 1 Wusb Juniorsieger
12. Alphof's Hudson Hornet
(Maserati-Maximus vom Malinvern - Boneca do Val Balboa)

EH
13. Alook vom Wertachal
(Nelson vom Wertachal - Asia des Montagnes du Jura)

EH

Lyhytkarvaiset urokset 
Nuorten luokka

14. Urs-Massimo vom Werratal
(Fenix des Princes de Savoie - Nora vom Fugerhof)

EH 3
15. Bernard de l'Oree des Montagnes
(Galoubet du Chateau Robert - Hanonymous du Chateau Robert)

ERI 1 PU 1 Wusb Sieger
16. Anton z Valdorfskych lesu
(Adam ze Statku pod lipou - Zoomorf's Bonny)

ERI 2

Lyhytkarvaiset urokset
Avoin luokka

17. Urugano del Piccolo Paradiso
(Grillo de la Ferme Dubarry - Ombra del Sanbern)

H
19. Lord du Domaine D'Arka
(Gahios des Joly Monts de Villers - Flanel de la Ferme des Tremblois)

EH
18. Totilas Prinz vom Werratal
(Fenix des Princes de Savoie - Nora vom Fugerhof)

ERI
20. Lindberg du Domaine des Montagnard
(Daalook du Val du Morakopf - Gessie du Domaine de Montagnards)

ERI 2
21. Lennox du Val du Morakopf
(Iaago du Val du Morakopf - Honey du Val du Morakopf)

H
22. Ledzep des Jolly Monts de Villers
(Carlo do Ferrador - Ioko Ono des Joly Monts de Villers)

EH
24. Kansas del Piccolo Paradiso
(Grillo de la Ferme Dubarry - Brina del Piccolo Paradiso)

H
25. Jah des Joly Mont de Villers
(Carlo do Ferrador - Italia du Grand Blettay)

ERI 3
26. Jackson des Princes de Savoie
(Ellis vom Wingert - Filosophie des Princes de Savoie)

H
27. Honshu du Chateau Robert
(Orlando von der Käpfli Alp - Equidia du Chateau Robert)

H
28. Gotcho des Preludes du Chassignolan
(Orlando von der Käpfli Alp - Dear Dakota du Chateau Robert)

ERI 4
29. Forte von Liebegg
(Flash du Val du Morakopf - Finesse de la Maison des Tartarin)

H
30. Face des Joly Monts de Villers
(Benur du Grand St.Bernard - Baltic du Val du Morakopf)

H
32. Elk von Liebegg
(Gecko du Val du Morakopf - Goodbody's Xanadou)

EH
33. Arley Rhoneblut
(D'Harley du Grand Blettay - Enjoy v.d. Zweiachen)

ERI 1
34. Apollon de l'Oree des Montagnes
(Fun de la Maison des Tartarin - Hanonymous du Chateau Robert)

EH

Lyhytkarvaiset urokset
Valioluokka

35. Meyhoff Queenstown
(Meyhoff Florian - Chatrin Bernadette du Chateau Robert)

EH
37. Iwan od Strazcu hor
(Emir Jurastic Bernaros - Elisabeth od Strazcu hor)

EH
38. Hullian du Val du Morakopf
(Daalook du Val du Morakopf - Babine du Val du Morakopf)

ERI 1
39. Galoupet du Chateau Robert
(Pius vom Wingert - Darjeeling du Chateau Robert)

EH
40. Fun de la Maison des Tartarin
(Daalook du Val du Morakopf - Bagheera de la Maiosn des Tartarin)

ERI 4
41. Datve Polonez
(Bernegården's Night Vision - New Star Na Kazda Pogode)

ERI 3
42. Casimir du Grand St.Bernard
(Cashmir du Chateau Robert - Kosima du Grand St.Bernard)

EH
184. Backmeadow's Bacchus
(Grapevine Maine - Dharma du Val du Morakopf)

ERI 2

Lyhytkarvaiset urokset
Veteraaniluokka

43. Westhaven's Live Long And Prosper
(Wintercrest Call Daily Kingrow - Westhaven's New Year's Resolution)

ERI 1 Wusb veteran sieger

Lyhytkarvaiset nartut
Baby-pennut

45. Tosca du Grand St.Bernard
(Jackson des Princes de Savoie - Zaskia du Grand St.Bernard)

Very promising 3
46. Syrah du Grand St.Bernard
(Zoltan du Grand St.Bernard - Joy du Grand St.Bernard

Very promising 2
47. O'Polo Oreana Vilnoja
(Datve Polonez - Versme Vilnoja)

Very promising 1
49. Naala des Plaines de l'Aulne
(Iaago du Val du Morakopf - Indie des Plaines de l'Aulne)

Very promising 4

Lyhytkarvaiset nartut
Pentuluokka

50. Navilotosh Shain Shinny
(Misha vom Malinvern - Mountbarry Anneliz)

Promising 2
52. Fabula da Frouxeira
(Monsieur Flash von der Plassenburg - Azores da Frouxeira)

Promising 1
53. Carolina od Strazcu hor
(Joker od Strazcu hor - Rachel od Strazcu hor)

Promising 3
54. Akira von Wallenfried
(Apollon de l'Oree des Montagnes - Jana du Domaine d'Arka)

Promising 4

Lyhytkarvaiset nartut
Junioriluokka

55. Zoomorf's Holly Madison
(Zoomorf's Celesto de Nemo - Ida vom Messelstein)

H
57. Reyer-Friends Megan
(Always Friends Playboy-Quintis - Reyer-Friends Gwenn)

EH
58. Rangoon du Grand St.Bernard
(Face des Joly Monts de Villers - Hesta du Grand St. Bernard)

ERI 1 Wusb juniorsieger
59. Nieves del Mastino Alpino
(Benito del Soccorso - Beatrice della Torre di Persia)

H
60. Mistinguett de la Maison des Tartarin
(Moulin Rouge vom Fugerhof - Hera de la Maison des Tartarin)

EH 3
61. Melisse des Joly Monte de Villers
(Estom des Joly Monts de Villers - Grace des Princes de Savoie)

EH 4
63. Elli vom Celler Schloss
(Aaron von der Semswiese - Cassie vom Celler Schloss)

ERI 2
64. Effie vom Celler Schloss
(Aaron von der Semswiese - Cassie vom Celler Schloss)

EH
66. Bessy di Campolupo
(Marton vom Malinvern - Holly di Campolupo)

H
67. Andgel de la Ferme du St.-Bernard
(Cotcho des Preludes du Chassignolan - Beauty des Cimes d'Herens)

EH

Lyhytkarvaiset nartut
Nuorten luokka

68. Patsch du Grand St.Bernard
(Georges de Viloden - Thelma vom Hellenstein)

ERI 1
69. Opaline du Grand St.Bernard
(Fun de la Maison des Tartarin - Gipsy du Grand St.Bernard)

ERI 2
70. Isabel od Natalky
(Amigo z Hostynskych vrchu - Basty od Klasternich lesu)

EH
71. Chimera del Soccorso
(Florian Dambuj - Synttyche Sharai del Soccorso)

EH 4
72. Alma vom Wasserwirt
(Iaago du Val du Morakopf - Rana vom Fugerhof)

ERI 3

Lyhytkarvaiset nartut
Avoin luokka

73. Zamba du Grand St.Bernard
(Griso del carche - Ivoire du Grand St.Bernard)

H
74. Wenja vom Wertachtal
(Flash du Val du Morakopf - Asia des Montagnes du Jura)

EH
75. Vainglory Verde Alfa
(Paul de el Pusgosu - Unja von der Burgaue)

EH
76. Sorman Estelle
(Grapevine Maine - Sorman Darma)

ERI
77. Rose del Piccolo Paradiso
(Grillo de la Ferme Dubarry - Brina del Piccolo Paradiso)

EH
79. Noelle du Grand Blettay
(Carlo do Ferrador - Jiji du Grand Blettay)

ERI
78. Pamela z Dobruske staje
(Joker od Strazcu hor - Meryl z Dobruske staje)

ERI
80. Nevada du Grand St.Bernard
(Ghost des Princes de Savoie - Zaskia du Grand St.Bernard)

ERI 2
81. Mischa v.d. Zweiachen
(Fun de la Maison des Tartarin - Inka v.d. Zweiachen)

ERI
83. Minus du Grand St.Bernard
(Ghost des Princes de Savoie - Bounty du Grand St.Bernard)

ERI
84. Mascha v.d. Zweiachen
(Fun de la Maison des Tartarin - Inka v.d. Zweiachen)

EH
85. Lolita des Joly Monts de Villers
(Carlo do Ferrador - Ioko Ono des Joly Monts de Villers)

ERI
86. Lili Bis de Viloden
(Gary du Domaine des Montagnards - Helice de Viloden)

EH
87. Lessa v.d. Zweiachen
(Zoltan du Grand St.Bernard - Emma v.d. Sweiachen)

ERI
90. Lady de la Ferme de l'Encelade
(Glasgow des Terres du Dognon - Foxie du Domaine de Sainte Gladyce)

ERI
88. Leelou du Domaine des Montagnards
(Daalook du Val du Morakopf - Gessie du Domaine des Montagnards)

ERI
89. Lady du Rumbaut
(Eron di Circuit des Eaux Vives - Gaya du Rumbaut)

ERI
93. Karmen de Solanetxea
(Gaalook du Val du Morakopf - Cayla du Val du Morakopf)

ERI 1
91. Laaika du Val du Morakopf
(Iaago du Val du Morakpf - Honey du Val du Morakopf)

ERI 3
92. Kitty du Grand St.Bernard
(Westhaven's Live Long And Prosper - Ranna vom Hellenstein)

EH
94. Jivenchy du Chateau Robert
(Fenix des Princes de Savoie - Equidia du Chateau Robert)

EH
95. Jana du Domaine d'Arka
(Gahios des Joly Monts de Villers - Flanel de la Ferme des Tremblois)

ERI
96. Indie des Plaines de l'Aulne
(Georges de Viloden - Flesch des Plaines de l'Aulne)

ERI
98. Fortuna von Liebegg
(Flash du Val du Morakopf - Finesse de la Maison des Tartarin)

EH
99. Florina vom Baronenschloss
(Wasko vom Baronenschloss - Mira vom Hannshoff)

ERI 4
12. Evita au Moulin de Tallans
(Fun de la Maison des tartarin - Fila au Moulin de Tallans)

ERI
13. Esta au Moulin de Tallans
(Fun de la Maison des tartarin - Fila au Moulin de Tallans)

ERI
104. Cheyenne vom Holderstock
(Gecko du Val du Morakopf - Finette v.d. Zweiachen)

ERI
105. Breezy Blizzard Jasmine
(Bernegården's Yankee Yakubu - Bernegården's Oh Look At Me)

EH
106. Azores de Frouxeira
(Reno do Ferrador - Fada du Val du Morakpf)

ERI
107. Ascia des Montagnes du Jura
(A'Tasso du Grand Blettay - Daika du Val du Morakopf)

EH
109. Absinthe de l'Oree des Montagnes
(Fun de la Maison des Tartarin - Hanonymous du Chateau Robert)

ERI

Lyhytkarvaiset nartut
Valioluokka

110. Zoomorf's Gigi
(Janosch von St. Ägidius - Annukka vom Wikingerland)

ERI
111. Zoomorf's Edlothia
(Zoomorf's Baron Mephisto - Ida vom Messelstein)

ERI 2
112. Mountbarry Bernadette
(Kalnu Sniegs Irwin - Agnetha od Klasternich Lesu)

ERI
113. Mammuz Love Bare Bea
(Sunny Boy vom Hundskopf - Kjenslia's Karla)

ERI
114. Ivy du Val du Morakopf
(Dyson du Val du Morakopf)

ERI 1 Wusb sieger 2017
115. Inlove des Preludes du Chassignolan
(Darwin du Chateau Robert - Escale du Chateau Robert)

ERI
117. Hanonymous du Chateau Robert
(Orlando von der Käpfli-Alp - Equidia du Chateau Robert)

ERI
118. Gypsy de la Farme Dubarry
(Ole von der Mittelsmühle - Diaze du Val du Morakopf)

ERI 4
119. Guiness du Val du Morakopf
(Daalook du Val du Morakopf - Annala du Val du Morakopf)

ERI
120. Grapevine Raindrop
(Grapevine Maine - Flore du Koubba de la Frasse)

ERI
121. Equidia du Chateau Robert
(Vivaldi Viloden - Chalimar du Chateau Robert)

ERI 3

Lyhytkarvaiset nartut
Veteraaniluokka

124. Doxane de la Maison des Tartarin
(Benur du Grand St.Bernard - Utzi de la Maison des Tartarin)

ERI 1 Wusb veteran sieger
123. Jill du Grand St.Bernard
(Kris vom Hellenstein - Verlie du Grand St.Bernard)

ERI 3
125. Daelia du Val du Morakopf
(Alook du Grand St.Bernard - Anka du Val du Morakopf)

ERI 2

Pitkäkarvaiset urokset
Baby-pennut

126. Nesquick de l'Ermitage de Saint Roch
(Hector de la Tendresse des Montagnes - Galea de l'Ermitage de Saint Roch)

Promising 2
127. Alphofs Romulus
(Maserati Maximus vom Malinvern - Alhofs Goa)

Very promising 1

Pitkäkarvaiset urokset
Pentuluokka

128. Eda Iwan Zarewitsch od Hodousicke louky
(Quantum vom Baronenschloss - Aurora of Malsway Saints)

Very promising 1
129. Camillo vom Langwiesental
(Zoomorf's Baron mephisto - Xeyra du Grand St.Bernard)

Promising 2

Pitkäkarvaiset urokset
Junioriluokka

130. Navilotosh Fenomen For You
(Kalnu Sniegs Jewel Julex - Harmony Dream Navilotosh de Perabernardo)

EH 2
131. Maaho du Val du Morakopf
(Iron du Val du Morakopf - Faabiola du Val du Morakopf)

EH 4
132. Juri vom King
(Obelix od Strazcu hor - Perla von Mönthal)

H
133. Hector vom Baronenschloss
(Gecko du Val du Morakopf - Reya vom Baronenschloss)

HYL
134. Guappo de Piccolo Paradiso
(Oliver del Sanbern - Clara)

EVA
135. Espada von Güttler
(Johan-Ludwig vom Geutenreuth - Lady von der Plassenburg)

EVA
136. Buster Gaints Kennel
(Betoven Erossaints - Viking)

H
137. Bojar Bargkuv dvur
(Bojar Eliscino kralovstvi- Peggy od Strazcu hor)

ERI 1 Wusb juniorsieger
138. Apollo vom Kloster Hornbach
(Iron du Val du Morakopf - Bailey von den Grossen Strolchen)

EH 3

Pitkäkarvaiset urokset
Nuorten luokka

139. Ninetou Nayati Rios Saints
(Bernegården's Ximen - Juwel vom Fugerhof)

EH 3
140. Largo des Edelweiss Savoyardes
(Iace des Edelweiss Savoyardes - Haaby du Circuit des Eaux Vives)

EH 4
141. Einstein vom Engelshof
(Gecko du Val du Morakopf - Zafira von Geutenreuth)

ERI 1 Wusb sieger
142. Alois vom Wasserwirt
(Iaago du Val du Morakopf - Rana vom Fugerhof)

ERI 2

Pitkäkarvaiset urokset
Avoin luokka

143. St. Fellix King's Chesterson
(St. Fellix King's Emmerson - St. Fellix King's Fennela)

EH
144. Ramolo di Casa Munno
(Tiago di Casa Munno - Buffy di Casa Munno)

EH
147. Mojito Rios Saints
(Puma del Piccolo Paradiso - Juwel vom Fuagerhof)

ERI
148. Miyagi from Serings-Angels
(Equiano du Chateau Robert - Fujita de Font Buis de la Chenaie)

H
149. Kashmir du Grand St.Bernard
(Westhaven's Live Long And Prosper - Ranna vom Hellenstein)

ERI 1
150. Jarod du Val du Morakopf
(Daalook du Val du Morakopf - Daelfi du Val du Morakopf)

H
151. Iam des Princes de Savoie
(Bjorn de Can Canauja - Feta des Princes de Savoie)

ERI 2
152. Jaipur des Coteaux Lauragais
(Grimaldi des Terres de Glen-More - Elizen de l'Arche des Terres du Sud)

EH
153. Iwan-Georg vom King
(Fenix des Princes de Savoie - Perla vom Mönthal)

H
155. Indy des Joly Monts de Villers
(Gus des Princes de Savoie - Grungee des Joly Monts de Villers)

EH
156. Igor-Frederik vom King
(Fenix des Princes de Savoie - Perla vom Mönthal)

HYL
157. Hector de la Tendresse des Montagnes
(Ermes du Chateau Robert - Edelweiss de la Tendresse des Montagnes)

EH
158. Hakon du Grand St.Bernard
(Ermes du Chateau Robert - Wanda du Grand St.Bernard)

EH
159. Gyllenfjells Onskyldige Benjamin
(Alphofs Bernard - Meyhoff Olivia)

H
160. Genio Mose di Casa Munno
(Tiago di Casa Munno - Utta di Casa Bernardo)

ERI 3
161. Eskalabr Bilosnishne Svjato
(Navilotosh Zhan-Klod Zhantal - Zhental's Sun-Nils)

EH
162. Enzo de l'Ermitage de Saint Roch
(Lord-Tornado vom Fugerhof - U'Karuna-Neige de la Ferme du Champ Grison)

EH
163. Darko von Güttler
(Johann-Ludwig von Geutenreuth - Lady von der Plassenburg)

ERI 4
164. Bahrein del Pozo Viejo
(Vandalo del Carche - Cata del Carche)

ERI
165. Artus au Moulin de Tallans
(Warso du Grand St.Bernard - Fila au Moulin de Tallans)

EH

Pitkäkarvaiset urokset
Valioluokka

167. Paulo z Dobruske staje
(Joker od Strazcu hor - Meryl z Dobruske staje)

ERI 2
168. Montmart's Our Zeus V Ludvig
(Montmart's Tucson V Ludvig - Heezedoorn's Practical Magic)

EH
169. King-Baronen's Zappa
(Saint Verna Amazing Friz - King-Baronen's Points To Mika)

EH
170. Kalnu Sniegs Jewel Julex
(Kalnu Sniegs Groks - Kalnu Sniegs Freska)

ERI
171. Johann-Ludwig von Geutenreuth
(Amadeos von Güttler - Germania da Salacina)

ERI
172. Island od Strazcu hor
(Emir Jurastic Bernaros - Elisabeth od Strazcu hor)

EH
173. Iron du Val du Morakopf
(Dyson du Val du Morakopf - Daelia du Val du Morakopf)

ERI 3
174. Iaago du Val du Morakopf
(Dyson du Val du Morakopf - Daelia du Val du Morakopf)

ERI
175. Hutch du Grand St.Bernard
(Ermes du Chateau Robert - Wenda du Grand St.Bernard)

ERI
176. Gump
(Cow Boy des Coteaux Lauragais - Doumba du Vallon de la Monnerie)

ERI
177. Full di Casa Munno
(Tiago di Casa Munno - Buffy di Casa Munno)

ERI
178. Ermes du Chateau Robert
(Orlando von der Käpfli Alp - Baulny du Val du Morakopf)

ERI
180. Diego von Güttler
(Johann-Ludwig von Geutenreuth - Lady von der Plassenburg)

ERI 1
181. Bruno 2 del Soccorso
(Ximo vom Wingert - Luna vom Malinvern)

ERI
182. Bojar Eliscino kralovstvi
(Baron vom Goldachtal - Great Agata od Strazcu hor)

ERI
183. Bie's Hodja
(Milan od Strazcu hor - Akira vom Verler See)

ERI 4

Pitkäkarvaiset urokset
Veteraaniluokka

185. Xid vom Verler See
(Mauro vom Wingert - Wera vom Wingert)

ERI 1 Wusb veteran sieger
186. Helios v.d. Burggravehoeve
(Falcon v.d. Burggravehoeve - Cissi v.d. Burggravehoeve)

EH 2

Pitkäkarvaiset nartut
Baby-pennut

188. Niska de l'Ermitage de Saint Roch
(Hector de la Tendresse des Montagnes - Galea de l*ermitage de Saint Roch)

Promising
189. Nana de l'Ermitage de Saint Roch
(Hector de la Tendresse des Montagnes - Galea de l*ermitage de Saint Roch)

Promising
190. Mammuz Love Kim Kanel
(Maserati Maximus vom Malinvern - Mammuz Love Bare Bea)

Very promising 2
191. Jakira del Piccolo Paradiso
(Piatto - Ulma del Piccolo Paradiso)

Very promising 1
192. Ciao Bella de l'Oree des Montagnes
(Uragano del Piccolo Paradiso - Hanonymous du Chateau Robert)

Promising 3

Pitkäkarvaiset nartut
Pentuluokka

193. Uhlania's Nadia
(Murphy vom Hannshoff - Meyhoff Ulla)

Very promising 1
194. Noa de Penas Arribas
(Escurial de la Via del Tormes - Amy de la Manuel)

Very promising 2
196. Frida da Frouxeira
(Monsieur Flash von der Plassenburg - Azores da Frouxeira)

Promising 3

Pitkäkarvaiset nartut
Junioriluokka

197. Vainglory Verde Divine Demeter
(Saint Caterva Albus - Vainglory Verde Auruma)

ERI 2
198. Tessa vom Malinvern
(Maserati Maximus vom Malinvern - Alphof's Cuba)

EH
199. Myrtille du Chateau Robert
(Jaaplou de l'Oree du Val des Lous - Jolie-Mome du Chateau Robert)

ERI 3
200. Mono'l Ki An Avel Breizh
(Jerry de la ferme de l'Encelade - Gwenn Noz de l'Arche des Terres de Sud)

EH
201. Mona du Val du Morakopf
(Iaago du Val du Morakopf - Ivy du Val du Morakopf)

EH
202. Mie du Val du Morakopf
(Iaago du Val du Morakopf - Ivy du Val du Morakopf)

EH
205. Mammuz Love Ingen Kommentar
(Alphofs Bernhard - Mammuz Love Amanda)

EH
206. Jara vom King
(Obelix od Strazcu hor - Perla vom Mönthal)

EH
207. Hrystalnyi Sanbernar Greis Liselotte
(Hrystalnyi Sanbernar Arjen Roben - Ivonna Blaiz Princess)

ERI 4
208. Damba de Montana y Randon
(Frodo de Borezna - Elia de Jertes)

H
209. Cora Barykuv dvur
(infiniti Happiness du Val du Morakopf - Quera od Strazcu hor)

EH
210. Ayla von der grossen Pfote
(Quantum vom Baronenschloss - Grace vom Gnöd)

H
211. Angie vom Kloster Hornbach
(Iron du Val du Morakopf - Bailey von den grossen Strolchen)

H
212. Alexia vom Kloster Hornbach
(Iron du Val du Morakopf - Bailey von den grossen Strolchen)

ERI 1 Wusb juniorsieger

Pitkäkarvaiset nartut
Nuortenluokka

213. X-Abba di Casa Munno
(Tiago di Casa Munno - Electra)

ERI 1
214. Meridiana Vilnoja
(Boss Happines - Versme Vilnoja)

ERI 4
216. Loupita du Circuit des Eaux Vives
(Iace des edelweiss Savoyardes - Daisy du Chateau Robert)

HYL
217. Lorea de Solanetxea
(Hector de Fuentes Blancas - Dorletaa de Solanetxea)

ERI 3
218. Laara des Edelweiss Savoyardes
(Iace des Edelweiss Savoy Ardes - Haaby du Circuit des Eaux Vives)

EH
219. Bubbles von Hinter dem Mond Links
(Flash du Val du Morakopf - Ambra du Grand St.Bernard)

EH
220. Bricotine de l'Oree des Montagnes
(Galoupet du Chateau Robert - Hanonymous du Chateau Robert)

EH
222. Belli von Hinter dem Mond links
(Flash du Val du Morakopf - Amba du Grand St.Bernard)

T
223. Amalie vom Wasserwirt
(Iaago du Val du Morakopf - Rana vom Fugerhof)

EX 2
224. Agathe vom Wasserwirt
(Iaago du Val du Morakopf - Rana vom Fugerhof)

ERI

Pitkäkarvaiset nartut
Avoin luokka

225. Vreni vom Hellenstein
Flash du Val du Morakopf - Racy vom Hellenstein)

ERI 2
226. Victoria II del Piccolo Paradiso
(Harry di Campolupo - Victoria del Piccolo Paradiso)

EH
227. Venzy du Grand St.Bernard
(Titus du Grand St.Bernard - Karina vom Sumpf)

EH
230. Mango Spice Rios Saints
(Puma del Piccolo Paradiso - Juwel vom Fugerhof)

ERI 4
231. Lindbergh des Montagnes Ensablees
(Gump - Genny de Perabernardo)

ERI
232. Lana von der Plassenburg
(Neo vom Baronenschloss - Kora von der Plassenburg)

H
233. Kati v.d. Zweiachen
(Diogenes vom Klippstein - Emma v.d. Zweiachen)

H
234. Kaatje v.d. Frafroe Buddies
(Falcon v.d. Burggravehoeve - Grietje v.d. Burggravehoeve)

H
235. Joye des Princes de Savoie
(Bjorn de Can Canauja - Feta des Princes de Savoie)

ERI
236. Jina du Grand St.Bernard
(Dallas od Strazcu hor - Xandy du Grand St.Bernard)

EH
237. Jazzy des Sources de Gouesch
(Gus des Princes de Savoie - Hadria du Chateau Robert)

EH
238. Iris du Chateau Robert
(Fenix des Princes de Savoie - Wquidia du Chateau Robert)

EH
239. Grace vom Gnöd
(Yvan vom Gnöd - Cara vom Gnöd)

ERI
240. Galea de l'Ermitage de Saint Roch
(Shorty Amadeus v.d. Roja Horst - Arwen de l'Ermitage de Saint Roch)

H
241. Florentina vom Baronenschloss
(Wasko vom Baronenschloss - Mira vom Hannshof)

ERI 1 Wusb Sieger 2017 BIS
242. Elba von Liebegg
(Gecko du Val du Morakopf - Goodbody's Xanadou)

ERI
243. Earyne de l'Ermitage de Saint Roch
(Lord-Tornado vom Fugerhof - U'Karuna Neige de la Ferme du Champ Grison)

EH
244. Djuna au Moulin de Tallans
(Puma de Piccolo Paradiso - Aischa au Moulin de Tallans)

EH
246. Camilla della Corte Gonzaga
(Pascal di campolupo - Eleven)

EH
247. Bie's Gaia
(Coco vom Gnöd - Akira vom Verler See)

EH
248. Bernadett vom Fässchen
(Ino von der Alten See - Aurelie vom Fässchen)

EH
249. Aurora
(Italy od Strazcu hor - Coco vom Gnöd)

EH
250. Alpine Dream Arcona
(Boss Happines - Calypso del Piccolo Paradiso)

ERI 3
251. Alpine Dream Annecy
(Boss Happines - Calypso del Piccolo Paradiso)

ERI

Pitkäkarvaiset nartut
Valio luokka

252. Unja von der Burgaue
(Remus von der Burgaue - Astra vom Eichenpfuhl)

EH
253. Susan od Strazcu hor
(Lord od Strazcu hor - Dein Hards Wild Gossip)

ERI
255. Sankt Hukanie Miss Felicia
(Vasco von der Burgaue - Sankt Hukanie Athene My Godess)

EH
256. Magic Cristal Rios Saints
(Puma del Piccolo Paradiso - Juwel vom Fugerhof)

ERI
257. Kilma du Grand St.Bernard
(Westhaven's Live Long and Prosper - Ranna vom Hellenstein)

ERI
258. Jolie-Mome du Chateau Robert
(Fenis des Princes de Savoie - Equidia du Chateau Robert)

ERI 3
259. Jana de la Vallee de la Valliere
(Ghost de la Vallee de la Vallieren - Heidi du Val du Morakopf)

EH
261. Idole de l'Oree de Brotonne
(Ermes du Chateau Robert - Baya de l'Oree de Brotonne)

ERI
262. Hannele du Val du Morakopf
(Baron vom Goldachtal - Eabaine du Val du Morakopf)

ERI 1
263. Fila au Moulin de Tallans
(Helios du Grand St.Bernard - Chica au Moulin de Tallans)

ERI 4
264. Dein Hards Modern Fashion
(Sweet Saint's Heart Of Gold - Dein Hards Easy Come Easy Go)

EH
265. Amelie
(Cesare Augusto del Re Leone - Zuli di Casa Munno)

ERI 2

Pitkäkarvaiset nartut
Veteraani luokka

266. Platin
(Zar v.d. Grafschaft - Grapevine Lullaby)

ERI 1 Wusb veteran sieger 2017
267. Diademe de l'Ermitage de Saint Roch
(Shorty Amadeus v.d. Roja Horst - U'Karuna-Neige de la Ferme du Champ Grison)

ERI 3
270. Blanche d'Etoile vom Pappelgrund
(Remus von der Burgaue - Viviane vom Pappelgrund)

ERI 2